HAKKIMIZDA

Bir Başarı Hikayesi

Ado Alüminyum bir Adopen ürünüdür. Adopen, Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu. Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı.

Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Adopen tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınarak faaliyetlerine Antalya’da devam etti. 550 Bin m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip Adopen tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim devam etmektedir.

Ado Alüminyum fabrikası, 2013 yılının Ekim ayında kurulmaya başladı. 25.000 m² kapalı alanda en son gelişmiş teknolojilerle kurulan fabrika Nisan 2014 tarihinde üretime başladı. Ado Alüminyum ürünleri, toplam 550 Bin m² entegre alanda, uluslararası kalite standartlarında üretilmektedir.

Ülke çapında yaygın bayi ağı ile talebi karşılamak için satışa başlayan Ado Alüminyum, yurtdışında da sahip olduğu satış ağı ile ihracatta da söz sahibi olmuştur.